Stretnutie s Jebom (čítaj Džebom) Bushom

Autor: Katarina Oravcova | 20.5.2015 o 18:08 | (upravené 21.5.2015 o 4:00) Karma článku: 3,68 | Prečítané:  242x

Vojdem do malej sály preplnenej  ľuďmi, kde sa hlasno ozýva živá latino hudba. Sem-tam vidieť pohybujúcich sa ľudí do rytmu salsy, na pódiu samozrejme nemôže chýbať mega americká zástava, v pozadí stojí press a kamery.

Pozvánku som dostala  e-mailom.  Oficiálne nemôžem reprezentovať office „mojej"  Kongressmanky J.N, lebo ona podporuje iného kandidáta, takže som prišla z čisto zvedavého, osobného podnetu.

Vyfasovala som nálepku, ktorú si väčšina pricapla na hruď a gumený náramok. Ostýcham sa napodobniť dav, a miesto toho sa tvárim suverénne aj bez nálepky a gumy na zápästí. Nie som ani Republikán ani Demokrat, ale dnes sa tvárim ako privŕženec Jeba. Nepoznám tu živú dušu, teda iba Jeba z novín. Je zvláštne prísť networkovať medzi ľudí, ktorých vôbec nepoznám a vyžaduje si to veľa guráže sa niekomu prihovoriť. Hlavný dôvod, prečo som prišla na recepciu s bývalým guvernérom Floridy Jebom Bushom (naozaj super krstné meno, keby sa stal prezidentom), bolo spoznať nových ľudí z rôznych oblastí a vidieť na vlastné oči, ako sa začína prezidentská kampaň, prípadne sa na nej nejako podieľať.

V rohu miestnosti sú dva „prehýbajúce“ sa stoly od množstva jedla tzv. pastellitos a bocaditos (ako naše lístkové cesto a pagáče) a dva zatvorené plastové boxy s ľadom, v ktorom sa chladia nápoje. Môj syn na oslave 3. narodením mal pripraveného viac občerstvenia... Motám sa medzi ľuďmi a usmievam sa. Príde mi to absurdné, že som na takejto akcii. Fundraisingová recepcia s minimom jedla a pitia (toto by u nás na Slovensku bolo obrovské faux-paux ). Za hlasitého sprievodu hudby sa oficiálne začína príchodom hlavného protagonistu.

Dav nadšene víta a skanduje JEB,JEB, JEB (J-skratka John Ellis Bush), ktorý prichádza na pódium so svojou ženou Columbou a šarmantným synom Jebom Jr. Je obdivuhodné, ako sa vedia Američania zapáliť a spraviť show zo všetkého.

Všetci čakáme či dnes oficiálne oznámi svoju kandidatúru na prezidenta.

Z Floridy je to druhý kandidát na prezidenta za Republikánov (začína ich byť toľko, čo pravicových na Slovensku, asi to má každá pravica spoločné). Po krátkom životopise a pár vtipných poznámok sa jeho reč zameria na politické reči o úspechoch, keď bol guvernérom, ale aj o problémoch, ktoré Washington pod vedením Baracka Obamu nerieši. To, že Amerika je najlepšia krajina na svete nemôže samozrejme nespomenúť, a celá sála buráca potleskom. O tom, aké problémy chce riešiť, vás nebudem nudiť, iba spomeniem podľa mňa nosnú myšlienku, že Amerika potrebuje vybudovať silnú ekonomiku a tak sa opäť stať lídrom vo svete. Ako to chce spraviť, nespomenul.

Žiadna charizma, žiadna elekrizujúca reč, žiadne oficiálne vyhlásenie o kandidatúre.

Recepcia, kde vstupenka stála minimálne 25 dolárov, nebola až tak recepciou, ako skôr milým stretnutím uprostred mexicko-kubánskej komunity, kde si Jeb potreboval oddýchnuť od nepríjemných otázok, ktoré mu dali zabrať a ktoré politicky zbabrali minulý týždeň. A samozrejme, pomasírovanie si ega, že sa chce stať prezidentom.

Obkolesený pressom, kamerami a masou, ktorá sa snaží urobiť čo najlepšiu selfie, odchádzam bohatšia o skúsenosť z americkej lokálnej aj federálnej politiky a v duchu ďakujem môjmu manželovi, že mi dal príležitosť žiť na chvíľu v USA a stretnúť sa hoc aj s Jebom....

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?